Posjet Muzeju Sinjske alke i Zajednici Cenacolo
Autor: Nataša Kokan, Ana Šabić, 8. 4. 2024.

Tijekom ožujka 2024. godine učenici 8.a i 8.b razreda, u pratnji razrednika i vjeroučiteljice, posjetili su Muzej Sinjske alke i Zajednicu Cenacolo. U muzeju su pogledali kratki film o prošlosti Sinja, učili o ulogama sudionika Sinjske alke, pravilima igre i opremi koju koriste. Također su posjetili i Zajednicu Cenacolo – bratovštinu Gospe od Zdravlja. Tamo su ih ugostili članovi zajednice - Josip i Noa. Posjet je započeo dokumentarcem o talijanskoj redovnici Majci Elviri koja je utemeljitelj brojnih zajednica. Josip i Noa upoznali su učenike sa svojim životnim pričama te su im govorili o opasnostima ovisnosti i različitim rizičnim situacijama koje trebaju izbjegavati. U zajednici vrijedno rade, kuhaju, čiste, brinu o životinjama, proizvode sir, uzgajaju povrće i voće, izrađuju suvenire. Uz svakodnevne poslove, članovi zajednice puno vremena provode u molitvi. Učenicima je najzabavnija bila vožnja autobusom, kviz s nagradama, slušali su glazbu, pričali o raznim temama i zabavljali se u ugodnoj atmosferi.

A. Bikić i M. Blažević Bandov, 8.a