eTwinning projekt: TRAGOM SVESTRANIH HRVATA

O projektu:

Tijekom rada na projektu fokusirali smo se na proučavanje znanstvenika iz Hrvatske i njihova dostignuća. Okupili smo  i povezali učitelje jezičnih, društvenih i prirodnih predmeta i učenike više hrvatskih škola. Učenici su proveli zanimljivo projektno istraživanje i svoja saznanja i iskustva podijelili s učenicima projektnih partner škola. Razmijenili su nova znanja u predstavljanju poznatih i manje poznatih hrvatskih znanstvenika i njihovih izuma koji su u upotrebi i danas.
Učenici naše škole su, u suradnji sa školom Tin Ujević iz Osijeka, proučavali rad Fausta Vrančića.
Istraživali smo  i razmijenili saznanja i iskustva u predstavljanju izuma i konstrukcije koji se u inženjerstvu koriste i danas. Pokušali su razumjeti njegov način pronalaska praktičnih rješenja za probleme koje je vidio, kolika je njegova osebujnost u tehničkom vizionarstvu, izradi rječnika kao temelja hrvatske leksikografije i kako njegova dostignuća povezuju sa uporabom rješenja u današnjem vremenu.
Istražili smo viseće mostove Fausta Vrančića i najpoznatije suvremene viseće mostove.  Izradili smo most, padobran, sunčani sat, crtali njegov portret...
Napravili smo i njegovu biografiju, prezentaciju o njegovim izumima, kvizove i slično.
Učenici koji su bili aktivno uključeni u projekt stekli su kompetencije u projektnom istraživanju kao obliku učenja, povećali istraživačke i znanstvene kompetencije,  kompetencije u IKT tehnologiji i promicali eTwinning projekt kao oblik uključivanja u zajednicu.

Priloženi dokumenti:
TSH oznaka kvalitete.pdf