Izleti, ekskurzije, posjete...
Ekskurzija - povijesno putovanje osmaša
Autor: Ana Šabić, 4. 10. 2016.

Učenici 8. a i 8. b razreda OŠ Lučac uputili su se 21. rujna na dugo iščekivanu ekskurziju u Slavoniju i Baranju. U organizaciji Putničke agencije Eridan i u pratnji razrednica A. Papić i N. Kokan upoznali su njima daleke krajeve Lijepe Naše. Na putu do Viknovaca, gdje su bili smješteni, posjetili su Memorijalni centar Nikole Tesle u Smiljanu. Drugoga dana ekskurziji obišli su Park prirode Kopački rit i grad Osijek. Treći dan je bio posvećen Vukovaru, odavanju počasti žrtvama na Ovčari i Memorijalnom groblju, a o Domovinskome ratu naučili su više u bivšoj vojarni 204. vukovarske brigade koja je pretvorena u Memorijalni centar Domovinskoga rata. Posljednjega dana učenici su razgledali Đakovo, ergelu i zoo vrt u Biziku te se uputili prema Splitu. Kakva bi bila ekskurzija bez zabave, boce istine, plesa i noćnih dežurstava izmorenih razrednica? Bilo je svega toga i još više što je zabilježio službeni fotograf i snimatelj ekskurzije B. Čagalj, učenik 8. b razreda i član Filmske družine. Detalje otkrijte u fotogaleriji!

Leonarda Šantić i Lara Rako, 8. a